wtorek, 27 września 2016

Domowe Wybielanie zębów - Czyli jak wybielić zęby w domu?
Witajcie kochani dzisiaj zapraszam was na post o domowych sposobach na wybielanie
zębów, a jeśli chcecie zobaczyć mój post o wybielaniu zębów paskami - zapraszam :)1 Sposób : Soda oczyszczona - jest świetna do wybielania zębów, jest zawarta w większości past do zębów, bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem przebarwień na zębach. Dobrym sposobem na używanie sody jest połączenie sody z małą ilością wody lub wody utlenionej dla mocniejszego efektu i taką 'pastą' nałożoną na szczoteczkę myć zęby, ważne aby było to regularne :)


2 Sposób : Woda utleniona - można łączyć ją z sodą (patrz sposób 1) lub po prostu płukać nią jamę ustną 


3 Sposób : Węgiel leczniczy - węgiel możemy kupić w aptece w postaci tabletek, które należy skruszyć w moździerzu, lub po prostu widelcem lub kupić kapsułki, które otwieramy i wysypujemy zawartość, łączymy je z małą ilością wody na 'pastę' którą nakładamy na szczoteczkę i myjemy nią zęby, zostawiamy po szczotkowaniu na kilka minut, a następnie dokładnie wypłukujemy usta wodą :)

4 Sposób : Płukanie Olejem - Sposób jest najbardziej bezpieczny i ma bardzo wiele innych zalet, ale o innych napiszę specjalny osobny post :) Przejdźmy do rzeczy, po prostu codziennie najlepiej rano po przebudzeniu przed śniadaniem płuczemy zęby olejem słonecznikowym lub kokosowym (jest 'smaczniejszy':p) przez ok.15 min tak jak płynem do płukania :) możemy zacząć od 5 min. Niektórzy mówią, że rano przed szkołą/pracą nie mają na to czasu, ale możemy płukać zęby i w tym czasie robić śniadanie, ubierać się, a nawet brać prysznic, kiedyś myślałam że to ciężkie do połączenia, ale sama przekonałam się że to kwestia przyzwyczajenia. Warto płukać jamę ustną olejem przede wszystkim dlatego, że wybiela zęby, pomaga w usuwaniu próchnicy, stają się one gładkie, błyszczące i już po kilku dniach widać efekty, poza tym w czasie płukania olej 'zbiera' wszystkie bakterie nagromadzone w nasze jamie ustnej, których jest mnóstwo. Po płukaniu należy wypluć olej i wypłukać jamę ustną wodą z solą lub sodą, aby zebrać resztki oleju. Sama płuczę usta olejem kokosowym i mogę wam szczerze z całego serca polecić :)

5 Sposób : Wcieranie skórki z banana - Po prostu wcieramy wewnętrzną stroną skórki od banana zęby pozostawiamy na pół godziny i płuczemy wodą, to dobry sposób ponieważ skórka z banana zwiera wiele minerałów takich jak między innymi mangan, potas i magnez, które docierają do porów zęba.

6 Sposób : Sok z cytryny - można go dodawać do pasty z sody oczyszczonej To kilka domowych sposobów na wybielanie zębów, których używam i które lubię. Poza tym 
jeśli chcecie aby wasze zęby były białe warto usunąć u dentysty kamień nazębny. Należy również
ograniczyć palenie papierosów, picie czerwonego wina, picie herbaty, picie kawy, picie coli i innych napoi, które przyczyniają się do przebarwień nazębnych lub pić po prostu przez słomkę, aby ograniczyć kontakt płynów z zębami. A czy wy stosowałyście domowe sposoby na wybielanie zębów, co o nich myślicie, sprawdziły się u was? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz